Results

8&U Girls 400 Meter Dash

 

Name

Yr

Team

Finals

Pts

1

Burroughs, Kaylanna

08

Florence

1:22.46

10

2

Burton, Chaniya

08

The Storm

1:25.34

8

3

Feaster, Jainay

08

Mercury Rising

1:25.36

6

4

Miller, Avery

08

Mt. Pleasant

1:25.96

5

5

Meekins, Nola

09

Charleston JI/WA

1:29.78

4

6

Trisler, Makenzie

08

Unattached

1:30.91

3

7

Heath, Audrey

08

Johns Island

1:31.36

2

8

Mayer, Scarlett

08

Mt. Pleasant

1:32.24

1

9

Murphy, Khamuri

09

Summerville Storm

1:32.55

10

Trisler, Anna

10

Myrtle Beach

1:34.87

11

Milbourne, London

09

Savannah Speed

1:36.86

12

Curry, Bloom Holiday

10

Team Flash

1:37.03

13

Barr, Londyn

10

Summerville Storm

1:37.83

14

Pope, Londyn

09

Team Flash

1:39.27

15

Simmons, Destiny

11

Blasters

1:39.46

16

Hodges, Lindsay

10

The Storm

1:39.55

17

Jones, Eliza

09

Midlands Surge

1:41.39

18

Leming, Addy

08

Mt. Pleasant

1:44.27

19

Pettengill, Kloe

08

Mt. Pleasant

1:44.35

20

Reynolds, Larissa

10

Florence

1:57.92

21

Weeden, Ava

10

Myrtle Beach

2:07.37

22

Edwards, Kalea

10

Summerville Storm

2:09.83

8&U Girls 800 Meter Run

 

Name

Yr

Team

Finals

Pts

1

Burroughs, Kaylanna

08

Florence

2:59.63

10

2

Miller, Avery

08

Mt. Pleasant

3:15.20

8

3

Myers, Azaria

08

The Storm

3:24.19

6

4

Domm, Aubrey

09

Mt. Pleasant

3:28.75

5

5

Bonavilla, Isabella

09

The Storm

3:33.66

4

6

Trisler, Makenzie

08

Unattached

3:37.90

3

7

Hewitt, Tabitha

09

Mt. Pleasant

3:41.41

2

8

Perricelli, Anna

09

The Storm

4:43.57

1

8&U Girls 1500 Meter Run

 

Name

Yr

Team

Finals

Pts

1

Bonavilla, Isabella

09

The Storm

6:59.53

10

2

Domm, Aubrey

09

Mt. Pleasant

7:18.41

8

3

Ford, Mollie

09

Mt. Pleasant

8:10.56

6

4

Perricelli, Anna

09

The Storm

9:37.29

5

5

Hewitt, Tabitha

09

Mt. Pleasant

9:56.35

4

8&U Girls 4x100 Meter Relay

8&U Girls Shot Put

 

Name

Yr

Team

Finals

Pts

1

Singletary, Jaila

08

The Storm

4.24m

10

2

Mayer, Scarlett

08

Mt. Pleasant

3.81m

8

3

Cunningham, Edyn

08

Florence

3.36m

6

4

Spears, Abrea

08

Team Flash

3.01m

5

5

Pettengill, Kloe

08

Mt. Pleasant

2.99m

4

6

Leming, Addy

08

Mt. Pleasant

2.94m

2.5

6

Green, Jianna

08

Mt. Pleasant

2.94m

2.5

8

Bryant, Calayla

09

Summerville Storm

2.83m

1

9

Evans, Kameron

08

Florence

2.26m

10

Davis, Laila

10

Summerville Storm

1.41m

8&U Girls Javelin Throw

 

Name

Yr

Team

Finals

Pts

1

Cocco, Elle

10

Unattached

11.26m

10

2

Ford, Mollie

09

Mt. Pleasant

9.35m

8

3

Hewitt, Tabitha

09

Mt. Pleasant

9.20m

6

4

Domm, Aubrey

09

Mt. Pleasant

8.26m

5

5

Evans, Kameron

08

Florence

7.72m

4

6

Romine, Jordy

09

Mt. Pleasant

7.72m

3

7

Hughes, Kinsley

08

Team Flash

7.29m

2

8

Austin, Ivy

09

Mt. Pleasant

7.00m

1

9

Pioquinto, Patricia

09

Johns Island

6.36m

10

Spears, Abrea

08

Team Flash

5.97m

11

Davis, Laila

10

Summerville Storm

5.49m

12

Myers, Keira

09

Mt. Pleasant

5.40m

13

Cunningham, Edyn

08

Florence

5.13m

14

Reynolds, Larissa

10

Florence

2.53m

8&U Boys 400 Meter Dash

 

Name

Yr

Team

Finals

Pts

1

Washington, Nicholas

08

Blasters

1:15.89

10

2

Mack, Zion

08

Florence

1:18.75

8

3

Clary, Kymani

08

Mercury Rising

1:20.17

6

4

Muller, Jackson

08

Mt. Pleasant

1:23.64

5

5

Brown-Cobb, Kyson

09

Team Flash

1:24.96

4

6

Williams, Canaan

09

Mercury Rising

1:26.61

3

7

Street, Zyion

08

Team Flash

1:30.42

2

8

Grant, Braylen

10

Blasters

1:30.45

1

9

Terry, John Michael

08

The Storm

1:32.21

10

Kendig, Zachary

09

Myrtle Beach

1:32.84

11

Wijetunga, Zayden

08

Mercury Rising

1:34.32

12

Miller, Andrew

09

Florence

1:34.63

13

Ashe, Christian

10

Summerville Storm

1:35.10

14

Teachman, Zachary

09

Mt. Pleasant

1:35.94

15

Newell, Caleb

08

Florence

1:36.12

16

Wells, Nikolis

09

Florence

1:41.26

17

Brunson, Myles

08

Team Flash

1:42.58

18

Belcher, Gram

09

Mt. Pleasant

1:43.24

19

Hendrix, Connor

09

Florence

1:44.27

20

Dietrich, Ollie

09

Mt. Pleasant

1:45.01

21

Gordon, Josiah

09

Team Flash

1:45.58

22

Wilds, Sean

09

Florence

1:50.83

23

Redd, Donovan

09

Team Flash

1:54.19

24

Lewis, Joel

09

Mt. Pleasant

2:03.05

25

Blanding, Corey

08

KMR Athletics

2:03.62

26

Kirkland, Jeremiah

10

Unattached

2:08.29

27

Bailey, Matthew

10

Florence

2:08.89

28

Verkoeijen, Pelle

10

Florence

2:09.86

8&U Boys 800 Meter Run

 

Name

Yr

Team

Finals

Pts

1

Terry, John Michael

08

The Storm

3:11.79

10

2

LaRue, Griffin

09

Team Flash

3:12.81

8

3

Wijetunga, Zayden

08

Mercury Rising

3:23.51

6

4

Gordon, Josiah

09

Team Flash

3:28.95

5

5

Oliver-Porter, Quinn

09

Mt. Pleasant

3:29.41

4

6

Dietrich, Ollie

09

Mt. Pleasant

3:31.93

3

7

Belcher, Gram

09

Mt. Pleasant

3:37.81

2

8

Colon-LaBorde, Ricardo

10

Palmetto

3:55.78

1

9

Blanding, Corey

08

KMR Athletics

4:25.14

8&U Boys 1500 Meter Run

 

Name

Yr

Team

Finals

Pts

1

Verkoeijen, Hidde

08

Florence

6:48.83

10

2

LaRue, Griffin

09

Team Flash

7:01.32

8

3

Teachman, Zachary

09

Mt. Pleasant

7:12.45

6

4

Oliver-Porter, Quinn

09

Mt. Pleasant

7:53.36

5

5

Lewis, Joel

09

Mt. Pleasant

8:09.98

4

8&U Boys Shot Put

 

Name

Yr

Team

Finals

Pts

1

Corley, Alex

09

Mt. Pleasant

5.52m

10

2

Robertson, Brody

08

Mt. Pleasant

3.77m

8

3

Hitch, Eli

10

Florence

3.69m

6

4

Pioquinto, Jonathan

08

Johns Island

3.20m

5

5

James, Shamar

10

Summerville Storm

2.80m

4

6

Colon-LaBorde, Ricardo

10

Palmetto

2.48m

3

8&U Boys Javelin Throw

9-10 Girls 100 Meter Dash

9-10 Girls 400 Meter Dash

 

Name

Yr

Team

Finals

Pts

1

Ward, Jais

06

The Storm

1:07.70

10

2

McNeil, Mya

06

The Storm

1:09.79

8

3

Gordon, Kayla

06

The Storm

1:10.51

6

4

Franklin, Samantha

06

Unattached

1:10.76

5

5

Street, Tyla

06

Team Flash

1:12.51

4

6

Muller, Emma

06

Mt. Pleasant

1:14.72

3

7

McCullough, Carleigh

07

Island Gliders

1:18.14

2

8

Beaufort, Destiny

07

Team Flash

1:18.51

1

9

Williams, Cheyenne

06

Summerville Storm

1:19.04

10

Burnell, Lashonda

06

Baptist Hill

1:20.12

11

Elliott, Elise

06

The Storm

1:21.17

12

Fennell, Amaya

06

Mercury Rising

1:21.60

13

Davis, Anna

06

Mt. Pleasant

1:21.75

14

Green, Natalia

07

Team Flash

1:23.49

15

Ross, Jada

07

Summerville Storm

1:24.24

16

Williams, Jessica

06

The Storm

1:24.60

17

Wijetunga, Meilani

06

Mercury Rising

1:24.74

18

Williams, Jordyn

07

Island Gliders

1:24.90

19

Piebenga, Lauren

06

Mt. Pleasant

1:25.40

20

Scott, Kennedy

07

Florence

1:25.56

21

Armstrong, Alana

07

The Storm

1:25.86

22

Evans, Alden

07

Mt. Pleasant

1:26.98

23

Viola, Ellie

07

Mt. Pleasant

1:27.00

24

Jennings, Lilah

07

Myrtle Beach

1:28.66

25

Horton, Annabelle

06

Mt. Pleasant

1:29.41

26

Benich, Sophia

06

Mt. Pleasant

1:31.53

27

Williams, Chelsea

07

Mt. Pleasant

1:32.62

28

Albano, Ava

07

Mt. Pleasant

1:35.80

29

Leming, Darby

06

Mt. Pleasant

1:37.86

30

Easler, Lexi

06

Florence

1:38.29

31

Bethard, Ella

06

Charleston JI/WA

1:38.37

32

Bright, Anea

06

Team Flash

1:40.45

33

Aviles, Alondra

07

Blasters

1:43.12

34

Glassberg, Ella

07

Mt. Pleasant

1:50.30

35

McLean, Josephine

06

St. Andrew's

1:53.69

9-10 Girls 800 Meter Run

 

Name

Yr

Team

Finals

Pts

1

Ward, Jais

06

The Storm

2:35.96

10

2

Washington, Taylor

07

The Storm

2:52.82

8

3

White, Abigail

06

The Storm

2:53.23

6

4

Jennings, Maris

06

Myrtle Beach

3:01.20

5

5

Ward, Grace

06

Mt. Pleasant

3:01.24

4

6

Davis, Anna

06

Mt. Pleasant

3:02.06

3

7

Wijetunga, Meilani

06

Mercury Rising

3:06.22

2

8

Ricks, Lucy

07

The Storm

3:09.28

1

9

McFall, Lydia

06

Palmetto

3:09.34

10

Hewitt, Addison

06

Mt. Pleasant

3:10.45

11

Morgan, Abby

06

Mt. Pleasant

3:11.14

12

Donato, Madeline

07

Mt. Pleasant

3:12.56

13

Jennings, Lilah

07

Myrtle Beach

3:14.07

14

Benich, Sophia

06

Mt. Pleasant

3:16.29

15

Bailey, Sara Beth

06

Florence

3:18.11

16

Verkoeijen, Sanne

07

Florence

3:22.38

17

King, Sandi

07

Palmetto

3:26.04

18

Torek, Delaney

07

Team Flash

3:38.52

19

Nottage, Ta'Kiah

06

Baptist Hill

3:43.69

20

Waldron, Evelyn Clair

06

Mt. Pleasant

3:43.76

21

Aviles, Alondra

07

Blasters

3:49.47

22

Sloan, Brittany

07

Florence

3:49.80

23

McDaniel, Abbie

06

Mt. Pleasant

3:53.40

24

Glassberg, Ella

07

Mt. Pleasant

3:53.58

25

LaRue, Lorelei

06

Team Flash

4:10.84

26

Terry, Clara

07

The Storm

5:54.86

9-10 Girls 1500 Meter Run

 

Name

Yr

Team

Finals

Pts

1

Washington, Taylor

07

The Storm

6:12.18

10

2

White, Abigail

06

The Storm

6:12.35

8

3

Ricks, Lucy

07

The Storm

6:19.97

6

4

Ward, Grace

06

Mt. Pleasant

6:21.39

5

5

McFall, Lydia

06

Palmetto

6:21.65

4

6

Jennings, Maris

06

Myrtle Beach

6:27.59

3

7

Jennings, Lilah

07

Myrtle Beach

6:41.21

2

8

Hewitt, Addison

06

Mt. Pleasant

6:48.61

1

9

Morgan, Abby

06

Mt. Pleasant

6:52.19

10

Verkoeijen, Sanne

07

Florence

6:55.65

11

Bailey, Sara Beth

06

Florence

7:07.47

12

King, Sandi

07

Palmetto

7:11.96

13

Kirsling, Alison

06

Mt. Pleasant

7:20.87

14

Waldron, Evelyn Clair

06

Mt. Pleasant

7:27.34

15

Torek, Delaney

07

Team Flash

7:47.98

16

Cave, Addie

07

Mt. Pleasant

8:02.09

17

Gard, Jamie

06

Florence

8:41.06

9-10 Girls High Jump

 

Name

Yr

Team

Finals

Pts

1

Buceti, Lily

06

Mt. Pleasant

1.11m

10

2

Gard, Jamie

06

Florence

1.06m

8

3

Morgan, Abby

06

Mt. Pleasant

1.01m

6

4

Jones, Brett

07

Unattached

1.01m

5

5

Cave, Mae

06

Mt. Pleasant

0.96m

4

6

Massey, Mae

06

Mt. Pleasant

0.96m

3

7

Hewitt, Addison

06

Mt. Pleasant

0.91m

2

8

Cave, Addie

07

Mt. Pleasant

0.86m

1

--

Harrison, Kelsi

06

Florence

NM

--

Bailey, Sara Beth

06

Florence

NM

--

Evans, Kaitlyn

06

Florence

NM

--

Albano, Ava

07

Mt. Pleasant

NM

9-10 Girls Shot Put

 

Name

Yr

Team

Finals

Pts

1

Whitfield, Kamille

06

East Coast

6.18m

10

2

Jones, Brett

07

Unattached

5.34m

8

3

Kirsling, Alison

06

Mt. Pleasant

5.03m

6

4

Piebenga, Lauren

06

Mt. Pleasant

4.62m

5

5

Patterson, Jaci

06

Team Flash

3.75m

4

6

Simmons, Gianna

06

Team Flash

3.43m

3

7

Leming, Darby

06

Mt. Pleasant

3.39m

2

8

Horton, Annabelle

06

Mt. Pleasant

3.03m

1

9

Glassberg, Ella

07

Mt. Pleasant

2.57m

10

Romine, Anna Claire

07

Mt. Pleasant

2.38m

11

McDaniel, Abbie

06

Mt. Pleasant

1.79m

9-10 Girls Javelin Throw

 

Name

Yr

Team

Finals

Pts

1

Franklin, Samantha

06

Unattached

24.49m

10

2

Jones, Brett

07

Unattached

21.97m

8

3

Evans, Alex

06

Mt. Pleasant

15.88m

6

4

Whitfield, Kamille

06

East Coast

13.80m

5

5

Montgomery, Terrya

07

Island Gliders

13.44m

4

6

Sloan, Brittany

07

Florence

12.94m

3

7

Sheppard, Alana

07

Island Gliders

12.13m

2

8

Bright, Anea

06

Team Flash

10.89m

1

9

King, Sandi

07

Palmetto

10.72m

10

Patterson, Jaci

06

Team Flash

10.67m

11

Nelson, Addison

06

Mt. Pleasant

8.42m

12

McDaniel, Abbie

06

Mt. Pleasant

8.42m

13

Simmons, Gianna

06

Team Flash

8.08m

14

Griffin, Sanaa

07

Florence

7.87m

15

McElwaine, Reid

07

Mt. Pleasant

7.70m

16

Taylor, Brinely

07

Team Flash

6.88m

17

LaRue, Lorelei

06

Team Flash

6.60m

18

Torek, Delaney

07

Team Flash

5.06m

9-10 Boys 200 Meter Dash

 

Name

Yr

Team

Finals

Pts

1

Lodge, Trenton

06

The Storm

29.66

10

2

Brooks, Angel

07

Blasters

30.65

8

3

Boone, Kevin

06

Summerville Storm

30.77

6

4

White, Jalen

06

Team Flash

32.19

5

5

Jimenez, Bo

06

Mt. Pleasant

32.88

4

6

Welborn, Nick

06

Mt. Pleasant

33.05

3

7

Smith, Zamir

06

Island Gliders

33.15

2

8

Norris, Tyler

07

The Storm

33.16

1

9

Smith, Khalel

07

Island Gliders

33.68

10

Wall, Gabriel

07

Mercury Rising

33.86

11

Morgan, Ryan

06

Team Flash

33.94

12

Wells, Markis

06

Florence

33.99

13

Pope, Maurice

06

Team Flash

34.09

14

Meeker, Lars

07

Mt. Pleasant

34.20

15

Williams, Daniel

06

The Storm

34.44

16

Hunter, Darryl

06

KMR Athletics

34.62

17

Ott, Christian

07

Myrtle Beach

34.70

18

Domm, Griffin

06

Mt. Pleasant

35.38

19

Young, Cameron

07

The Storm

35.61

20

Williams, Hassan

06

Summerville Storm

35.69

21

Northup, Finn

07

Mt. Pleasant

35.73

22

Colburn, Nick

06

The Storm

36.02

23

Sistrunk, Amari

07

The Storm

36.28

24

Pulliam, Arron

06

Team Flash

36.83

25

Nazareth, Ridley

06

Team Flash

37.18

26

Thomas, Nathan

06

Mt. Pleasant

37.27

27

Brooks, Jarius

07

Florence

37.95

28

Miller, Kendrick

07

KMR Athletics

38.33

29

Singleton, Christopher

06

Team Flash

40.06

30

McQuire, Ma'Khi

07

The Storm

40.38

31

Kaufelds, Patrick

07

Palmetto

41.15

32

O'Sullivan, Hunter

06

Team Flash

41.55

33

Jones, Jabril

07

The Storm

41.75

34

Ward, Tristan

07

Charleston JI/WA

42.74

35

Davis, Josiah

07

East Coast

42.97

36

Pringle, Ehad

06

Summerville Storm

45.13

37

Shealy, Luke

07

Florence

45.24

38

Sharp, Eli

07

Mt. Pleasant

46.34

9-10 Boys 400 Meter Dash

9-10 Boys 800 Meter Run

9-10 Boys 1500 Meter Run

 

Name

Yr

Team

Finals

Pts

1

Duncan, Julian

06

Florence

5:43.36

10

2

Chavis, Brady

07

The Storm

5:53.52

8

3

Burroughs, Kaleb

07

Florence

6:04.44

6

4

Weeden, Zachary

07

Myrtle Beach

6:11.21

5

5

Navarro, Daniel

07

Midlands Surge

6:12.12

4

6

Volkmann, Calvin

07

Mt. Pleasant

6:13.83

3

7

Gard, Jacob

06

Florence

6:20.29

2

8

Callaghan, Levi

07

Summerville Storm

6:21.61

1

9

Lewis, James

07

Mt. Pleasant

6:26.45

10

Luzzatto, Joshua

06

Mt. Pleasant

6:27.76

11

Gawryluk, Ethan

07

Mt. Pleasant

6:30.82

12

Myers, Robert

06

Mt. Pleasant

6:33.48

13

Swanton, Quinn

07

Mt. Pleasant

6:37.34

14

Trace, Mack

06

Mt. Pleasant

6:43.00

15

Strecker, Daniel

06

Mt. Pleasant

6:48.70

16

Rollins, Calvin

07

Mt. Pleasant

6:57.24

17

Colon-LaBorde, Alejandro

07

Palmetto

6:58.93